1. Операційні системи
Windows, MacOS.
2. Формати файлів
2.1. PDF-файл версії 1.4 із напівпрозоростями.
2.2. Файли верстки та графіки:
a) Adobe InDesign;
b) QuarkXPress;
c) Adobe Illustrator (AI, EPS);
d) Adobe PhotoShop (PSD, EPS, TIFF – допустима компресія LZW);
Під час роботи з операційною системою MacOS надавайте файлам розширення, що відповідає типу файлу.
3. Колірний простір
3.1. Рекомендований робочий колірний простір:
a) для колірної моделі CMYK – ISO Coated v2 300 (ECI);
b) для колірної моделі RGB – sRGB IEC61966-2.1.
3.2. Якщо було використано колірний простір відмінний від рекомендованого, необхідно впровадити icc профіль у файл, або передати інформацію про нього будь-яким доступним способом (писемно, усно, у вигляді окремого файлу (icc або icm)).
Якщо відсутня інформація про профіль, або вона не відповідає дійсності, передбачається, що використовується колірний простір U.S. Web Coated (SWOP) v2.
4. Загальні вимоги до подачі оригінал-макетів
4.1. Розмір документа (Document Setup, Page Size, Trim box у друкованому PDF-файлі) повинен відповідати післяобрізному формату виробу.
4.2. Макет має бути підготовлений у колірній моделі CMYK, Grayscale або Bitmap, за винятком випадків друку з використанням додаткових фарб.
4.3. Елементи, що йдуть під обріз, повинні мати виліт не менше 3 мм.
4.4. Сюжетно важливі об'єкти (текст, колонцифри, важливі елементи дизайну) повинні знаходитись на відстані не менше 5 мм від краю обрізного виробу (для візиток не менше 3 мм).
4.5. При створенні макетів зі скріпленням на металеву або пластикову пружину відстань від корінця до сюжетно важливих елементів повинна бути не менше 10 мм (рекомендуєма відстань 12 мм).
4.6. При створенні макетів з клейовим способом скріплення сторінок слід враховувати, що частина сторінки йде в корінець, тому відстань від корінця до сюжетно важливих елементів повинна бути не менше 15 мм. Для зображень, розміщених на розвороті, слід компенсувати цей ефект розсувкою ілюстрацій на 4 мм вправо або вліво, залежно від сторінки (парна, непарна). Величину розсувки для першого та останнього розвороту, а також товщину корінця, уточніть у вашого менеджера.
4.7. Неприпустиме використання ліній товщиною менше 0,125 pt (≈0,05 мм) та ліній з атрибутом Hairline.
4.8. Не фарбуйте лінії та графічні елементи товщиною менше 0,5 pt (≈0,2 мм) та текст розміром менше 6 pt у колір, що складається з більш ніж однієї фарби.
4.9. Неприпустиме використання шрифтів розміром менше 4 pt. Уникайте написання текстів розміром менше 6 pt «виверткою» на плашках, пофарбованих у колір, що складається з більш ніж однієї фарби.
4.10. Дрібні елементи та текст візуально виглядають як чорний (сірий), мають бути пофарбовані у 100% Black або відсоток від нього.
4.11. Чорні елементи великої площі та текст більше 24 pt повинні бути пофарбовані в чорний композитний колір.
4.12. Сумарна кількість фарби (Total Ink, TIL) не повинна перевищувати 300%.
4.13. Відтворюваний тоновий діапазон на крейдованій папері становить 3% - 97%.
4.14. При використанні додаткових фарб слід використовувати бібліотеку, вбудовану в програму для підготовки макету. Використовуйте визначення Pantone C для друку на крейдованому папері та Pantone U – для некрейдованого паперу.
4.15. Якщо в макеті використовується висікання, вибірковий лак, тиснення або подібні елементи, то вони мають бути пофарбовані у власний додатковий колір (Spot color) з атрибутом Overprint. Ім'я додаткового кольору має відповідати функціональному призначенню об'єкта (наприклад, Lak, Cut, Kongrev тощо). Додатковий колір для білил має називатися White_HP.
4.16. За умовчанням, атрибут Overprint знімається з усіх елементів макета і присвоюється лише об'єктам, забарвленим у 100% Black. Обов'язково повідомляйте про випадки, коли призначений атрибут Overprint є елементом дизайну і має бути збережений.
4.17. Ефективна роздільна здатність (дозвіл, що враховує масштабування) напівтонових растрових ілюстрацій має бути не менше 250 dpi і не більше 350 dpi, для штрихових (Bitmap) – не менше 800 dpi.
4.18. Усі шрифти, що використовуються в макеті, повинні бути переведені в криві або передані разом з макетом.
4.19. Оригінал-макет повинен супроводжуватись підписаними роздруками або растровими Preview високої роздільної здатності (300 dpi). Якщо готовий виріб є складною конструкцією, наприклад коробка, необхідно надати макет виробу в зборі (можна в масштабі). Для макетів, які містять додаткові фарби (Spot color), обов'язкова наявність окремого друку за додатковими фарбами.
4.20. Якщо у макеті використовуються тексти та графічні елементи, виконані у растровому форматі, ми настійно рекомендуємо надати їх у векторному вигляді. В протилежному випадку буде втрачено чіткість ліній, а дрібні елементи можуть бути спотворені.
Для певних елементів або окремих сторінок макета, до яких висуваються особливі вимоги до точності відтворення кольору, необхідно надати кольоропробу або замовити її виготовлення. Кольорові проби повинні відповідати вимогам, описаним у пункті 10 «Вимоги до кольоропроб».
5. Вимоги до PDF-файлів
5.1. PDF-файл повинен відповідати вимогам, описаним у розділі 4 «Загальні вимоги до подачі оригінал макетів».
5.2. Не рекомендується передавати PDF-файли старші за версію 1.4.
5.3. Усі сторінки у PDF-файлі повинні мати одну орієнтацію (альбомну або книжкову) та бути одного розміру.
5.4. Порядок слідування сторінок у PDF-файлі повинен відповідати готовому виробу. У роботу не приймаються файли, виконані спусками або розворотами, крім обкладинок виробів з клейовим способом кріплення.
5.5. У PDF-файл повинні бути вбудовані (Embedded) всі зображення та шрифти, які використовуються під час створення макета.
5.6. PDF-файл повинен містити мітки різання (Crop Marks) та інформацію про номер кожної сторінки (Page Information). Ця інформація повинна відступати від лінії різу не менше 4 мм або на відстань вильоту +1 мм (наприклад, виліт 3 мм + 1 мм = 4 мм). Наявність іншої інформації, такої як: позначки вильотів, позначки відомості, колірні шкали (Bleed Marks, Registration Marks, Color Bar), у файлі не допустимі.
5.7. PDF-файл не повинен містити елементи, створені засобами Adobe Acrobat (наприклад, коментарі).
5.8. PDF-файли не повинні містити сторінки або фарби, які не будуть використані для друку.
5.9. При створенні PDF-файлу з растровими зображеннями використовуйте компресію без втрати якості (Zip). В окремих випадках можливе використання компресії JPEG (maximum quality).
Оптимальним способом отримання PDF-файлу є експорт або збереження безпосередньо із програми підготовки макету.
6. Вимоги до файлів верстки
6.1. Файл верстки повинен відповідати вимогам, описаним у розділі 4 "Загальні вимоги до подачі оригінал-макетів"
6.2. Файли верстки повинні супроводжуватись шрифтами, пов'язаними файлами (Links) та бути зібраними засобами програми верстки (Package, Collect for Output).
6.3. Порядок проходження сторінок та їх орієнтація в макеті повинні відповідати готовому виробу.
6.4. При створенні макета з клейовим способом кріплення сторінок обкладинку слід розміщувати в окремому файлі у вигляді готових розворотів (4-1 і 2-3) з урахуванням корінця виробу. Товщину корінця ви можете дізнатися у вашого менеджера.
6.5. При створенні макетів з клейовим способом скріплення сторінок слід враховувати, що частина сторінки йде в корінець, тому відстань від корінця до сюжетно важливих елементів повинна бути не менше 15 мм. Для зображень, розміщених на розвороті, слід компенсувати цей ефект розсувкою ілюстрацій на 4 мм вправо або вліво, залежно від сторінки (парна, непарна). Величину розсунення для першого та останнього розвороту уточніть у вашого менеджера.
6.6. У назві пов'язаних файлів (Links) використовуйте лише латинські літери. Не використовуйте символи з кирилиці та романо-німецьких мовних груп (французька, німецька тощо). Неприпустиме використання у верстці файлів, що мають однакові імена, але знаходяться в різних папках (це призводить до заміни всіх однойменних файлів на один).
CorelDRAW! та Adobe PhotoShop не є програмами верстки багатосторінкових документів.
7. Вимоги до Векторні ілюстрації
7.1. Усі Векторні ілюстрації повинні відповідати вимогам, описаним у розділі 4 «Загальні вимоги до подачі оригінал-макетів».
7.2. При роботі в Adobe Illustrator використовуйте наступні налаштування:
a) Document Color Mode – CMYK;
b) Document Raster Effect Setting – CMYK, 300 dpi;
c) Transparency Flattener Option – Raster / Vector – 100%;
d) Transparency Flattener Option – Line Art and Text – 2400 dpi;
e) Transparency Flattener Option – Gradient and Mesh – 300 dpi;
f) Convert All Strokes to Outline – галочка має бути прибрана.
7.3. Переважний формат для файлів векторної графіки: AI або Illustrator EPS.
7.4. Файли формату AI починаючи з версії 9.0 повинні зберігатися з опцією Create PDF Compatible file.
7.5. Використовувані растрові елементи повинні бути впроваджені або передані разом із макетом.
7.6. У фінальних векторних файлах всі шрифти, що використовуються, повинні бути переведені в криві або передані разом з файлом векторної графіки.
8. Вимоги до шрифтів
8.1. Зображення Bold, Italic, Outline і т.д. повинні бути створені за допомогою зображення самого шрифту, а не засобами програмного забезпечення.
8.2. Не можна використовувати в одній публікації шрифти з іменами, що збігаються, але різних типів (наприклад, TTF і PS).
9. Вимоги до кольоропроб
9.1. ICC профіль імітованого друкованого процесу можна запросити у вашого менеджера.
9.2. Як відбиток кольору приймаються відбитки, зроблені на професійних кольорових струменевих фотопринтерах класу Epson Stylus Pro, виконані відповідно до вимог стандарту ISO 12647-7:2007.
9.3. Папір для друку цифрових кольоропроб повинен відповідати вимогам стандарту ISO 12647-7:2007 (наприклад, EFI Gravure Proof Paper 4245 Semimatt, Epson Standard Proofing Paper, EFI Offset Proof Paper 9200 Semimatt).
9.4. Цветопроба обов'язково має містити контрольну шкалу UGRA/FOGRA Media Wedge v2.0a або v3.0a. Елементи шкали повинні бути надруковані повністю, без будь-яких змін, спотворень чи масштабування. Зображення та контрольна шкала мають бути надруковані з імітацією відповідного друкованого процесу (див. п. 9.1.).
9.5. Коліропроба має бути виготовлена з файлу того ж оригінал-макета, який надається в друкарню.
9.6. Елементи кольоропроби не повинні піддаватися спотворенням лінійних розмірів та масштабуванню. Наявність обрізних міток та підпису кольорів не є обов'язковими, наявність реєстраційних міток не потрібна.
9.7. Колориметричні вимірювання повинні проводитись спектрофотометром або спектроденситометром у колірній моделі CIE Lab.
9.8. Вимірювання повинні проводитися відповідно до стандарту ISO 13655:2009: Стандартний освітлювач D50, стандартний спостерігач з кутом огляду 2º, геометрія вимірювань 0/45º або 45º/0, без поляризаційного або ультрафіолетового фільтра, на білій підкладці.
9.9. Відповідно до критеріїв стандарту ISO 12647-7:2007 допуски на відхилення при вимірюваннях контрольної шкали на виготовленій цифровій пробі повинні бути такими:
Критерій | Допуск | |
ΔE максимальне (для всіх полів) | ≤6 | |
ΔE середнє (для всіх полів) | ≤3 | |
ΔE імітації паперу | ≤3 | |
ΔE (C, M, Y, К) при цій умові частка ΔH (max) (C,M,Y,K) |
≤5 ≤2,5 |
|
ΔH (сер. арифметичне) для полів композитного сірого | ≤1,5 |
9.10.Відбитки не повинні мати візуальних дефектів – полошення, подряпин, плямистості тощо, помітних за умов перегляду P1 відповідно до стандарту ISO 3664:2009.
Просимо надсилати макети, які не потребують доопрацювання. Правка макетів, якщо це можливо зробити нашими силами, проводиться лише з дозволу замовника та оплачується додатково.